Już niebawem pierwsze firmy objęte unijną dyrektywą określającą standardy ESG będą musiały przygotować raporty niefinansowe według nowych, restrykcyjnych przepisów. Najwięksi gracze raport za 2024 r. mają przedstawić już w 2025 r. Małe i średnie przedsiębiorstwa mają na to trzy lata - do 2026 r. Dużą rolę we wdrażaniu standardów ESG odegrają działy HR. W wielu organizacjach tematyka zrównoważonego rozwoju spoczywa na barkach jednej osoby, tymczasem ESG to interdyscyplinarna dziedzina, która wymaga pracy zespołu składającego się z osób o różnorodnej wiedzy eksperckiej.
Zapraszamy do dołączenia do webcastu, podczas którego opowiemy jak dobrze przygotować się do nadchodzących zmian związanych z tematem ESG w poniedziałek 18 marca 2024r. w godzinach 11:00-12:00.
Podczas webcastu dowiedzą się Państwo m.in.:
- Jak się przygotować do transformacji ESG w organizacji?
- Gdzie szukać inspiracji do wprowadzania najlepszych praktyk z zakresu ESG?
- Największe wyzwania dotyczące raportowania niefinansowego - jak im sprostać?
- Jak budować kulturę ESG w organizacji?
- W jaki sposób budować wiarygodny wizerunek w ramach ESG?
Dyskusję prowadzi Wioletta Marciniak-Mierzwa, Senior Managerka w zespole Workforce Advisory w EY Polska z doświadczonymi we wdrażaniu ESG w obszarze ludzkim przedstawicielkami biznesu i organizacji. Uczestniczkami panelu będą:
Agnieszka Steć, Dyrektorka Finansowa i Operacyjna w CBRE Poland
Mariola Belina-Prażmowska, Wiceprezeska Zarządu Pelion S.A.
Maria Krawczyńska-Kaczmarek, Dyrektorka Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
*Nagranie zostało zrealizowane z udziałem publiczności podczas wydarzenia HR Excellence Forum | Trendy, wyzwania, efektywność.
Więcej informacji: https://www.ey.com/pl_pl/webcasts/2024/03/hr-excellence-forum-hr-owy-must-have-w-transformacji-esg
Gmina Głuszyca inwestuje w przyszłość - nowatorski projekt obniżenia kosztów energii dla mieszkańców
W Urzędzie Miejskim w Głuszycy, 14 marca, odbyła się konferencja prasowa, na której Burmistrz Roman Głód, Skarbnik Agnieszka Świędrych, Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Milczarek oraz grupa naukowców z Warszawy zaprezentowali innowacyjny projekt mający na celu redukcję kosztów energii dla gospodarstw domowych w Gminie Głuszyca.
czytaj więcejBurmistrz Głuszycy, Roman Głód, pragnie przekazać istotną informację mieszkańcom naszej gminy. W związku z podejmowanymi działaniami mającymi na celu kontrolę populacji dzików, które stanowią źródło zaniepokojenia dla społeczności, konieczne jest zachowanie zrozumienia i cierpliwości. Warto podkreślić, że wszelkie podejmowane kroki są zgodne z obowiązującymi przepisami prawnymi i ustawami, co wymaga czasu oraz współpracy ze strony mieszkańców.
czytaj więcejJuż niebawem pierwsze firmy objęte unijną dyrektywą określającą standardy ESG będą musiały przygotować raporty niefinansowe według nowych, restrykcyjnych przepisów. Najwięksi gracze raport za 2024 r. mają przedstawić już w 2025 r. Małe i średnie przedsiębiorstwa mają na to trzy lata - do 2026 r. Dużą rolę we wdrażaniu standardów ESG odegrają działy HR. W wielu organizacjach tematyka zrównoważonego rozwoju spoczywa na barkach jednej osoby, tymczasem ESG to interdyscyplinarna dziedzina, która wymaga pracy zespołu składającego się z osób o różnorodnej wiedzy eksperckiej.
Zapraszamy do dołączenia do webcastu, podczas którego opowiemy jak dobrze przygotować się do nadchodzących zmian związanych z tematem ESG w poniedziałek 18 marca 2024r. w godzinach 11:00-12:00.
Twój głos ma znaczenie - zapraszamy do udziału w debacie otwartej dotyczącej zmian klimatu oraz ochrony środowiska "Razem dla demokracji. Dlaczego kryzys klimatyczny dotyczy Ciebie?".
Debata odbędzie się już w środę 27 marca 2024 r. o godz. 10:00 w sali Kuźnia w Centrum Nauki i Sztuki Stara Koplania w Wałbrzychu.
Kwestie związne z kryzysem klimatycznym i ochroną środowiska wywołują wiele dyskusji i kontrowersji. Biorąc udział w debacie, możecie nie tylko wyrazić swoje zdanie czy obawy związane z aktualną sytuacją klimatyczną, ale także przedyskutować te kwestie z ekspertami, którzy także pojawią się na tym wydarzeniu.
Podczas debaty poruszymy także kwestię finansowania działań firm na rzecz klimatu.
W świecie nieruchomości, proces sprzedaży to nie tylko wymiana własności, ale także kluczowy etap w życiu zarówno sprzedającego, jak i kupującego. Wybór właściwej nieruchomości, która spełni oczekiwania i potrzeby, to decyzja wymagająca uwagi i staranności. W tym kontekście, istotnym elementem wpływającym na proces zakupowy jest świadectwo charakterystyki energetycznej (CEP). Stanowi ono nie tylko wymagane prawem narzędzie, lecz także cenny źródło informacji dotyczących efektywności energetycznej budynku, wpływając bezpośrednio na koszty eksploatacji i komfort mieszkalny. W niniejszym artykule przyjrzymy się z bliska, dlaczego świadectwo charakterystyki energetycznej jest istotnym czynnikiem w kontekście procesu sprzedaży nieruchomości oraz jakie korzyści może przynieść zarówno sprzedającemu, jak i przyszłym mieszkańcom.
czytaj więcej