Twój głos ma znaczenie - zapraszamy do udziału w debacie otwartej dotyczącej zmian klimatu oraz ochrony środowiska "Razem dla demokracji. Dlaczego kryzys klimatyczny dotyczy Ciebie?".
Debata odbędzie się już w środę 27 marca 2024 r. o godz. 10:00 w sali Kuźnia w Centrum Nauki i Sztuki Stara Koplania w Wałbrzychu.
Kwestie związne z kryzysem klimatycznym i ochroną środowiska wywołują wiele dyskusji i kontrowersji. Biorąc udział w debacie, możecie nie tylko wyrazić swoje zdanie czy obawy związane z aktualną sytuacją klimatyczną, ale także przedyskutować te kwestie z ekspertami, którzy także pojawią się na tym wydarzeniu.
Podczas debaty poruszymy także kwestię finansowania działań firm na rzecz klimatu.
Eksperci, którzy wezmą udział w debacie to:
- dr Roman Szełemej – prezydent Wałbrzycha,
- prof. Grzegorz Krzos – profesor zarządzania i biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu,
- Anna Kula – doradca PR i ESG,
- Magdalena Kryszewska – ekspert Windhunter Academy,
- ekspert Credit Agricole Bank Polska S.A.
Moderatorem debaty będzie Mateusz Kokoszkiewicz - dziennikarz zajmujący się kwestiami związanymi z klimatem i środowiskiem.
Udział w debacie jest bezpłatny - liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń - rejestracja przez formularz do 22 marca 2024 r. ⇒ https://forms.gle/YNytC3wW7GSBboqm6
Zapraszamy!
Organizatorami debaty jest Fundacja Merkury oraz Dolnośląscy Pracodawcy. Debata organizowana jest w ramach realizacji projektu "Młodzi w akcji", finansowanego ze środków Komisji Europejskiej.
W dniu 27 czerwca 2024 r. została podjęta Uchwała nr IV/40/2024 Rady Miejskiej w Świebodzicach, zmieniająca uchwałę w sprawie pokrycia kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi z dochodów własnych niepochodzących z pobranej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Jest to związane z rosnącym kosztem cen wywozu i składowania odpadów. Zgodnie z przyjętym dokumentem Gmina Świebodzice w roku 2024 pokryje z dochodów własnych niepochodzących z pobranej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi kwotę ok. 2 500 000 zł.
Podsumowaliśmy I edycję programu Ciepłe Mieszkanie. Dzięki niemu właściciele lokali mieszkalnych w Kamiennej Górze mogą się ubiegać o dofinansowanie inwestycji związanych z wymianą źródeł ciepła i termomodernizacją.
czytaj więcejMieszkańcy Gminy Stare Bogaczowice już od dziś dzięki Wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska mogą na bieżąco monitorować stan jakości powietrza pod kątem pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10.
czytaj więcejOd kilku lat mieszkańcy dolnej części Bielawy uskarżają się na uciążliwości związane z unoszącym się w powietrzu odorem. Dyskomfort ten jest szczególnie silny w okresie letnim. Bielawski samorząd, od momentu uzyskania pierwszych informacji na ten temat, podjął szereg działań, aby zniwelować wspomniane zjawisko. W wyniku rozpoznania sytuacji stwierdzono, iż istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że emitentem odoru jest Ekologiczne Centrum Odzysku Sp. z o.o. zlokalizowane w Bielawie przy ul. Ceglanej 10.
czytaj więcejGmina Głuszyca inwestuje w przyszłość - nowatorski projekt obniżenia kosztów energii dla mieszkańców
W Urzędzie Miejskim w Głuszycy, 14 marca, odbyła się konferencja prasowa, na której Burmistrz Roman Głód, Skarbnik Agnieszka Świędrych, Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Milczarek oraz grupa naukowców z Warszawy zaprezentowali innowacyjny projekt mający na celu redukcję kosztów energii dla gospodarstw domowych w Gminie Głuszyca.
czytaj więcej