sowie

Akcje ekologiczne, ekologia w Wałbrzychu i okolicach. Dbaj o środowisko naturalne.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Kolejne miliony dla Świebodzic
2017-04-07 14:03

Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic, podpisał umowę na realizację projektu odnowy trenów zielonych w mieście. Gmina otrzymała na to wysoką dotację w wysokości ponad 3 milionów złotych.


„Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zielonych w celu poprawy jakości życia mieszkańców” – tak brzmi nazwa tego nowatorskiego projektu, obejmującego 19 hektarów terenu. Jest to 12 wytyczonych, na nowo zaprojektowanych obszarów, w tym przywrócenie do właściwej funkcji i rewitalizacja stawu Warszawianka, budowę Parku Sportowego na Osiedlu Piastowskim, odnowienie i zagospodarowanie skwerów przy ul. Świdnickiej i Wiejskiej, a także dawnego cmentarza na ul. Jeleniogórskiej. Przybędzie zatem w mieście wiele nowych, zielonych miejsc, w których będzie można wypoczywać i miło spędzić czas. Przypomnijmy, że świebodzicki projekt został doceniony jako jedyny, zgłoszony z Dolnego Śląska. Dofinansowanie dostało tylko 7 projektów w kraju. Umowę w imieniu Gminy Świebodzice podpisali: Burmistrz Bogdan Kożuchowicz oraz Luiza Gass-Sokolska, Skarbnik Miasta. W podpisaniu aktu z estrony NFOŚiGW uczestniczył Jarosław Roliński Dyrektor Departamentu Ochrony Ziemi oraz Joanna Gorbaszewicz, główny specjalista tego departamentu. Pierwsze przetargi na realizację projektu ruszą już pod koniec kwietnia. Do kolejna dotacja przekazana dla gminy. W sumie samorząd dostał już wparcie na 4 duże wnioski. Trzy z nich zostały złożone do Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej i dotyczą: termomodernizacji, wdrażania tzw. niskiej emisji oraz ITC – budowy nowej platformy e-usług w gminie. Dotacja na tereny zielone została przyznana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Łączna wartość tych czterech projektów to ponad 16 mln zł, wysokości dotacji dla gminy Świebodzice – to ponad 12 mln zł.Autor: 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: