sowie

Akcje ekologiczne, ekologia w Wałbrzychu i okolicach. Dbaj o środowisko naturalne.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Świdniczanie pobili rekord
2012-07-19 09:26Niemal 12 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zostało zebranych przez świdniczan w zaledwie jeden dzień. To znacznie więcej niż firmy, które na co dzień zajmują się zbiórką niebezpiecznego odpadu. W ubiegłym roku bowiem zebrały zaledwie 7 ton odpadów. Elektrośmieci zawierają szkodliwe substancje, które zatruwają nie tylko środowisko ale przede wszystkim nasz organizm. Powinniśmy oddawać je odpowiednim instytucjom, jednak w naszym mieście brakuje takich miejsc. Z tego powodu wielu świdniczan wyrzuca zużyty sprzęt na śmietniki, ale również zostawia je w parkach i lasach. Zbiórka odpadów elektrycznych i elektronicznych zorganizowana w weekend cieszyła się dużym zainteresowaniem. Udało zebrać się niemal 12 ton niebezpiecznych odpadów. To prawie dwa razy więcej niż przez cały rok zbierają firmy na co dzień się tym zajmujące.


Zebrany sprzęt wywiozły, aż trzy ciężarówki. Świdniczanie oddawali gównie telewizory, monitory oraz pralki i lodówki. Departament Infrastruktury Miasta Urzędu Miejskiego zamierza zorganizować podobną akcję we wrześniu. Do tego czasu niepotrzebny sprzęt powinniśmy oddawać do Zakładu Oczyszczania Miasta oraz Zakład Usług Komunalnych z Żarowa. Izabela Patro

źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: